Whatsapp Destek

Cam Değişimi ve Ekran Değişimi Arasındaki Farklılıklar

Akıllı telefonumuzun ekranını kırması yada camını kırması can yakıcıdır. Güzelim telefonlarımıza yüksek meblağlar ödeyerek alıyoruz. Artık neredeyse bir telefon için araba fiyatında paralar ödüyoruz. En ufak düşmede kırılmakta yada paramparça olmaktadır.

Cam kırıldığında dokunmatikte kırılır bazen kırıldığında çalışabilir bazen çalışmadığı durumlar olabilir. Dokunmatik cam kırıldığında ekranımıza net görüntü gelir sadece dokunmatik cam işlemini yitirebilir ya da hiçbir şekilde algılamaz. Cam kırıldığından çalışabilir istisnalari vardır cam parçaları elimizi kesebilir elimize batabilir ve canımızın yanmasına neden olabilir. Çatlaklar zamanla büyümeye devam ederek zamanla içine toz dolabilir.

Örneğin yağmurlu hava dışarıdayken elimizde kullanırken kırık camdan ekranın içine su damlası gidebilir ekranınız komple bozulur o zaman ekran değişmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda ön cam değişimi dokunmatik cam değişmesi gerekir. Bu sorunlar için servimizde fabrikasyon işlemler yapılarak ilk günkü halinde sağlıklı ön cam değişimi yapılmaktadır. Bu işlemleri yaparken iç ekranınızda herhangi bir renk değişimi yaşanmamaktadır. Cam Değişim işlemlerimiz servisimiz tarafından garantilidir. Bu işlemler için cihazınızdan herhangi bir silinmeyecektir.

Cam Değişimi Nasıl Yapılmaktadır?

Cihazınızın kırık olan ön camını Özel Makineler ile kolayca söküyoruz.
Ekranınız özel solüsyonlarla temizlenerek uygulama yapılacak konuma getiriyoruz.
Orjinal Ön Camlarımız dan bir tanesini alarak OCA uyguluyoruz.
OCA (Optical Clear Adhesive ) Ekran İmalatında Fabrikalar tarafından Ekran İle Ön Cam veya Dokunmatik Panellerin Bütünleştirilmesinde (Birleştirilmesinde) Kullanılır.Firmamız Fabrikasyon Sistem olan OCA tekniğini kullanarak montaj yapıyoruz. (Bazı Firmalar bu İşlemi UV Jel ile yapmaktadır.UV Jel Önerilen Bir Yapıştırma değildir.

Ön cam değişimi kaç saat sürer?

Ön cam cep telefonunuzun cam değişimi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Bu süreye iş yoğunluğu ve cam değişimi sonrası kontrol testleri dâhildir. İşlem durumu servisimizin yoğunluğuna veya montaj aşamasına göre değişmektedir.

Aşağıdaki resimlerde ön camı kırık dokunmatiği kırık ekranın resimleri ve servisimizde cam değişiminden sonra orijinal hali gözükmektedir.

lenovo p2 kırık cam değişiminden önce

lenovo p2 kırık cam değişiminden önce

lenovo p2 ön cam değişiminden sonra

lenovo p2 ön cam değişiminden sonra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelelim Ekran kırığına;

Telefonunuz yere düştüğünde ön camda kırık yok dokunmatik sağlam ama ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyorsa ekranınız içten kırılmıştır. Böyle durumlarda komple ekran değişmesi gerekir.

S7 Edge ekranda pembe cizgi sorunu

S7 Edge ekranda pembe cizgi sorunu

Ekran kırılmasında ekrana görüntü gelmez gelse bile ekranda dikey çizgiler oluşabilir. Bu durumda ekran değişmesi gerekir. Komple ekran değişiminde kesinlikle orijinal ekranlar kullanılmakta olup servis garantisi altındadır. Kırık Ekran resimleri aşağıdaki gibidir.

Via A1 Kırık Ekran

Via A1 Kırık Ekran

Bu gibi sorunlarda komple ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Bu tür sorunlarınız’da servisimizle irtibat’e geçebilirsiniz yada Dudullu’daki yerimize gelip destek alabilirsiniz.

Ekran Değişimini Dokunmatik Ekran Değişiminde Yaptırmanız Size Ne Kazandırır?

Ekran tamiri yaptırmadan önce önemle tavsiye ettiğimiz bazı konular bulunmaktadır. Bu tavsiyeler gerek aynı sorunu yaşamamanız gerekse de telefonunuzun dönüşü olmayan sorunlar ile karşı karşıya kalmasını engelleyebilmeniz amacı ile aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaşılmıştır.

 1. Kullanılan ekran kesinlikle orjinal ve seri numaralı olmalıdır.
 2. Ön cam değişimi değil full panelli ekran değişimi yapılmalıdır.
 3. En az 3 ay teknik servis garantisi sınırsız bir şekilde verilebilmelidir.(Modele göre markaya göre değişkenlik göstermektedir.)
 4. Yan sanayi ve Çin malı ürünlerin takılmasına kesinlikle izin verilmemelidir.
 5. Ekran değişimi yapıldıktan sonra incelemenize izin verilmelidir.
 6. Bilgileriniz kesinlikle silinmemelidir.

BİLGİLERİNİZ GÜVENDE

Telefonunuzu bizlere teslim ederken içiniz rahat olsun. Onarım ya da parça değişimi süresince rehberinize kayıtlı numaralar, notlar, uygulamalar, kişisel ayarlar, fotoğraf ve videolarınız benzer biçimde tüm telefon içeriğiniz olduğu gibi korunur. Tüm moodeller’de ekran değişimi sırasında  biz sadece problemi gideririz, telefonunuzun içeriğine dokunmayız. Gene de telefon modelinize bağlı oluşabilecek olası yitik riskini en aza indirmek için ulaşmadan önce yedekleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Cam değişimi telefonumun değerini düşürür mü ?

Genel itibari ile telefonunuzda bir hasar olmasından dolayı değerinde düşür olabilir. Aynı durum ekranın komple değiştirilmesinde de geçerlidir. Sonuçta fabrikasyon halin dışına çıkmıştır telefonuz.

Ekran değişimi kaç saat sürer?

Cep telefonunuzun ekran değişimi yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Bu süreye iş yoğunluğu ve cam değişimi sonrası kontrol testleri dahil’dir. İşlem süresi servisimizin yoğunluğuna veya montaj aşamasına göre değişmektedir.

KARGO İLE CİHAZ GÖNDERİMİ

İstanbul’da yaşamıyor veya teknik servisimize gelemeyecek durumdaysanız en yakın  SÜRAT kargo bayisine giderek ÜCRETSİZ olarak cihazınız bizlere gönderebilirsiniz. 

Ücretsiz Kargo Anlaşması

ücretsiz kargo anlaşması

EXPER GSM SÜRAT KARGO ANLAŞMA BİLGİLERİ aşağıdadır.

Müşteri Kodu :1215085887

Gönderi Kodu :D5D225

Cihazınızı servisimize yakınsanız isterseniz kendiniz getirip bir çayımızı içebilirsiniz. Servisimiz Dudullu Meydan’da Sultan İş hanında bulunmaktadır. Dudullu metro istasyonun hemen karşısında bulunmaktadır.

Dokunmatik Ekran Değişimi (Exper Gsm)’e Nasıl Giderim ?

Comments

 1. HUSEYİN tarafından

  Cevapla

  • ekrandegisimi tarafından

   Cevapla

 2. Hüseyin inal tarafından

  Cevapla

 3. Vedat tarafından

  Cevapla

  • ekrandegisimi tarafından

   Cevapla

 4. Nilgün tarafından

  Cevapla

  • ekrandegisimi tarafından

   Cevapla

 5. omur tarafından

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button