Whatsapp Destek

iPhone Batarya / Pil Değişim Fiyatları

İphone kullanıcıları arasından en çok dile getirilen şikayetlerden olan batarya veya pil sorunu gelmektedir. Hangi durumlarda bataryanız değiştirmeniz gerektiğini belirtiğimiz makalemiz için lütfen dikkatli bir şekilde okuyunuz. Gerek sorunlu olan bataryanın telefonunuza daha ciddi zararlar vererek daha fazla masraf çıkarmasının önüne geçebilmek için gerekse de bataryadan dolayı yaşadığınız sorunların ortadan kaldırabilmek için aşağıdaki maddelere göz atmanızda fayda var.

İphone Batarya Değişimi Hangi Koşullarda Yapılmalı?

İphone batarya değişimi öncesi teknik servisimize müşterilerimizin gelen birbirinden farklı sorunlar ve durumlar olduğunu gözlemledik. Bu sorunlardan ve apple teknisyenlerimizin tecrübelerinden yola çıkarak sizler için batarya değişimi yapılması gereken durumları maddeler halinde sıraladık.

  • iphone-batarya-sismesiTelefonunuzun bataryası hızlı – sürekli bir şekilde bitiyor ve günde birden fazla şarja takıyorsanız,
  • Şarjınız %80 – %90 civarında iken birden %10 ve daha altına düşüyorsa,
  • Telefon ile konuşuyorken aniden telefonunuz kapanıyorsa,
  • Bataryanız şişmiş ise (ekranın biraz üste doğru çıkması ile anlaşılır),
  • Cihazınız şarjda olduğu halde bir türlü şarj dolmuyorsa,
  • Telefonunuz şarjda iken birden kapanıp açılıyorsa,
  • Konuşurken, bir uygulama kullanırken ya da durduk yere telefonunuz kapanıyor ve bir daha açılmıyorsa iphone batarya değişimi yapılması gerekmektedir. Batarya değişiminin ardından cihazınız ilk günkü performansına kavuşarak aynı sorunların yaşanmasının önüne geçilecektir.

iPhone Batarya / Pil Değişim Fiyatları

İphone batarya değişim fiyatı modele göre değişiklik göstermektedir. Model model batarya pil fiyatlarımız aşağıda listelenmiştir.

MODELDEĞİŞİM FİYATI
iPhone XS Max400 TL
iPhone XS350 TL
iPhone XR300 TL
iPhone X300 TL
iPhone 8 Plus200 TL
iPhone 8200 TL
iPhone 7 Plus200 TL
iPhone 7150 TL
iPhone 6s Plus150 TL
iPhone 6s130 TL
iPhone 6 Plus130 TL
iPhone 6100 TL
iPhone SE100 TL
iPhone 5s80 TL
iPhone 5c80 TL
iPhone 580 TL
iPhone 4s60 TL
iPhone 460 TL

iPhone bataryalarının kapasiteleri ne kadar?

İphone batarya kapasiteleri modelden modele değişiklik göstermektedir. Batarya kapasiteleri çok önemli bir etken. Şarjın ne kadar gideceği telefonun çektiği akıma ve pilin mAh (Mili Amper Saat) olarak da bilinen kapasitesine bağlı.

ModelPil Kapasitesi
İphone 3GS1219 mAh
İphone 41420 mAh
İphone 4S1432 mAh
İphone 51440 mAh
İphone 5C1507 mAh
İphone 5S1570 mAh
İphone 61810 mAh
İphone 6s1715 mAh
iPhone 6 Plus2915 mAh
iPhone 6s Plus2750 mAh
iPhone 71960 mAh
iPhone 7 Plus2990 mAh

Yukarıdaki tabloda iPhone modellerinin batarya kapasiteleri mAh cinsinden ifade edilmiştir.

iPhone batarya/pil ömrü ne kadardır?

Her bataryanın/pilin bir şarj ömrü vardır. Apple’ın belirttiği şarj ömrü 500 şarjdır. 500 şarj ise 2 yıl demektir. Bu durumda da kapasitesinin %20’sini kaybedeceği söylenir. Ama bu değerler üzerinde spekülasyonlar da bulunmaktadır. Özellikle her iPhone kullanıcısının, telefon kullanım alışkanlığı farklıdır. Oyun çok oynarsınız ve şarjınız hergün biter. Bu durumda 1 yılın sonunda Şarj – deşarj döngüsünü

iBackupBot

iBackupBot

500’e yaklaştırırsınız ve bataryanızın %20 kapasitesi biter. Zaten CNET gibi ciddi kurumlar bu 500 rakamının doğru olmadığı yönünde makaleler hazırlamış durumda.

 

iPhone telefonunuzun şarj döngüsünün kaçta olduğunu iBackupBot for adlı bir programla görmeniz de mümkün.

iPhone batarya/pil değişimi garanti kapsamında mıdır?

Maalesef batarya/pil değişimi Apple garanti kapsamında değildir. 2015 yılında Apple Store’lerde iPhone 5 pil değişim ücreti 199 TL idi. 2016 yılı için Apple Store’larda pilin değişim ücreti modeline bakılmaksızın 275 TL‘dir. Apple bazı durumlarda ise bataryayı garanti kapsamına alabilmektedir.

CİHAZ TESLİM AŞAMASI

İstanbul içerisinde iseniz siz bize gelmeden biz sizden telefonunuz alıyoruz veya sizin müsait zamanınız var işe sizlerin gözleri önünde ekranınız değiştirip cihazınız size teslim etmekteyiz. Tabi ki cihazınız sizde bizim ofisimize elde teslim edebilirsiniz.

KARGO İLE CİHAZ GÖNDERİMİ

İstanbul’da yaşamıyor veya teknik servisimize gelemeyecek durumda yahut bizimde size gelme durumumuz yok ise telefonunuzu size en yakın SÜRAT kargo bayisine giderek karşı taraf ödemeli olarak cihazınız bizlere gönderebilirsiniz. 

Müşteri Kodu :1215085887

Kampanya Kodu :F24B21

Call Now Button